1. vyberte si z nabídky představení
2. odešlete žádost o rezervaci
3. vyčkejte 30 minut na odpověď
4. potvrďte rezervaci vstupenek
5. vyzvedněte vstupenky v pokladně


Nastavte si KULTURNÍ KURÝR. Budete mít dokonalý přehled o nejvýhodnějších vstupenkách na poslední chvíli a to přesně ve městech a žánrech, které Vás zajímají!

Odkazy

Přehled všech titulů

Kolonie (Revue o paměti, s živou hudbou. Příběh osady Buďánka a jejích obyvatel.

)

Rezervace vstupenek
momentálně nenabízíme toto představení v doprodeji
Info: Buďánka jsou součástí pražských Košíř, přesněji leží na hranici Košíř a Smíchova. Tématem inscenace je paměť a všechny její schopnosti vybavovat si, zpřítomňovat a tradovat příběh; stejně tak jako vůle zapomínat či účelově měnit minulost. A stejně jako i paměť funguje jako palimpsest, setkáváme se v inscenaci s několika rovinami vyprávění. Jednou linií jsou vzpomínky na rabovaní a permanentní nátlak tajné policie, další rovinou jsou zážitky dětí prožívajících tato léta po svém v tajemných zákoutích vesnické zeleně, dále je to současnost a tlak úřadů a developerů ne nepodobných snahám předrevolučním; to vše skrze jednu rodinu v jednom domě, který má jako poslední v Buďánkách střechu. V nejzazším významu je Kolonie o síle vytrvat v boji o domov, a to i v případě, že jde o boj předem prohraný a jeho realizací je v současnosti pouze vize do budoucna. Inscenace má dvě části, první je revue s živou hudbou; druhá je dokumentace materiálů před i porevolučního boje za záchranu této památky v podání majitelky posledního obydleného domu Anežky Hradilkové a jejích hostů. S použitím textu Grahama Greena a Sváti Karáska a vzpomínek pamětníků, obyvatel Buďánek.

Autor: Lucie Ferenzová

Režie: Lucie Ferenzová

Délka: 2 hodiny

Hrají: Jindřiška Křivánková, Magdaléna Sidonová, Marie Spurná, Kristina Maděričová, Ladislav Hampl, Ondřej Veselý, Jana Kozubková, Jiří Pletánek, Roman Zach

klikněte pro větší fotogafii   klikněte pro větší fotogafii   klikněte pro větší fotogafii  
klikněte pro větší fotogafii   klikněte pro větší fotogafii   klikněte pro větší fotogafii  
Město:
Žánr:
Období: