1. vyberte si z nabídky představení
2. odešlete žádost o rezervaci
3. vyčkejte 30 minut na odpověď
4. potvrďte rezervaci vstupenek
5. vyzvedněte vstupenky v pokladně


Nastavte si KULTURNÍ KURÝR. Budete mít dokonalý přehled o nejvýhodnějších vstupenkách na poslední chvíli a to přesně ve městech a žánrech, které Vás zajímají!

Odkazy

Přehled všech titulů

Oidipus Tyranus RockOpera
Rezervace vstupenek
momentálně nenabízíme toto představení v doprodeji
Info: RockOpera Praha uvádí: Oidipus Tyranus http://www.RockOpera.cz/Oidipus Rocková opera o nevyhnutelnosti lidského osudu podle Sofoklovy antické tragédie. Živá hudba, originální dílo, špičkové hlasy, ohnivá show, akrobacie, unikátní divadelní aréna. Děj nás přivádí do starořeckých Théb. Bájný hrdina Oidipus (Jan Toužimský) v nich poté, co zvítězil nad zlou zpěvačkou hádanek Sfingou, dlouho a slavně vládl. Nyní ale musí opět hledat řešení, jak zbavit město moru. Bohové svou věštbou napoví: za vše může zločin a krvesmilstvo páchané ve městě. Sám Oidipus vyřkne ortel pro vraha: „Vyhnanství!“ a vede pátrání. Osud mu postupně odkrývá svůj dávný záměr hrozivě a neúprosně. Náš hrdina zjistí, že se ve snaze vyhnout se zlé věštbě nic netuše vrátil do svého rodiště. V obraně sebe sama ještě před branami Théb nevědomky zabil otce, krále Láia. Pastýř, který se jediný zachránil z Laiovy družiny, jej pak poznal, ale ze strachu nikomu ve městě nic neřekl. Oidipus byl jako přemožitel Sfingy zvolen za krále Théb a náleží mu ruka královny Iokasté, vdovy po mrtvém Laiovi. Tím zaklapne další léčka osudu. Oidipus se nic netuše ožení s vlastní matkou a zplodí s ní 4 děti – dcery Antigonu a Isménu a syny Polyneika a Eteokla. Vše by ale zůstalo utajeno, kdyby ve zlosti Oidipus neobvinil vševědoucího věštce Teirésia ze zrady a spolčení se švagrem Kreontem a nedonutil jej říci pravdu. Oidipova pýcha a prchlivost tak byla další osudovou chybou a příčinou jeho vlastního pádu. Korintský posel nakonec dosvědčí, že byl Oidipus adoptovaným synem jeho pána, kterého jako dítě z lítosti zachránil. A tak Oidipus ve snaze prospět svému lidu odhalí vlastní krvesmilstvo, incest a otcovraždu. Oslepen vlastníma rukama odejde do vyhnanství. Odevšad je vyháněn jako psanec. Nakonec smí zůstat až do své smrti v olivovém háji na Kolónu poblíž Athén. A právě tomuto městu přinese podle stejné věštby jeho přítomnost velikou slávu a bohatství.

Autor: Milan Steigerwald, Pavla Forest

Režie: Roman Štolpa

Délka: 3 hodiny

Hrají: Jan Toužimský, Kamil Střihavka, Vlastimil Horváth, Viktor Dyk, Pavla Forest, Linda Faitová, Daniela Langerová, Lešek Semelka, Petr Dopita, Miroslava Pilcová, Petr Opava, Aneta Aberlová, Zuzana Dovalová, Josef Šutara, Josef Živčák, Petr Stehlík, Šáren Makovcová, Jana Jiroušková, Zuzana Šmejkalová

klikněte pro větší fotogafii   klikněte pro větší fotogafii   klikněte pro větší fotogafii  
klikněte pro větší fotogafii   klikněte pro větší fotogafii  
Město:
Žánr:
Období: