1. vyberte si z nabídky představení
2. odešlete žádost o rezervaci
3. vyčkejte 30 minut na odpověď
4. potvrďte rezervaci vstupenek
5. vyzvedněte vstupenky v pokladně


Nastavte si KULTURNÍ KURÝR. Budete mít dokonalý přehled o nejvýhodnějších vstupenkách na poslední chvíli a to přesně ve městech a žánrech, které Vás zajímají!

Odkazy

Přehled všech titulů

Blanche a Marie
Rezervace vstupenek
momentálně nenabízíme toto představení v doprodeji
Info: Příběh o hledání přátelství, lásky a vědeckého nadšení spojují dva osudy Blanche Wittmanové – oblíbené pacientky lékaře, vědce a psychiatra J. M. Charcota, který proslul experimenty s hypnózou při léčbě ženské hysterie a Marie Curie-Sklodowské, významné polské vědecké pracovnice, která získala Nobelovu cenu za objev nového chemického prvku, radia. P. O. Enquist čerpá z autentického, dokumentárního materiálu, z literatury faktu – historické skutečnosti, události a osoby mu slouží k nastolování obecně platných, nadčasových otázek. Výsledkem je netradiční milostný příběh dvou ženských postav, které – podobně jako nebezpečné záření nově objeveného prvku – osudově poznamená jejich vztah k příslušníkům opačného pohlaví.

Autor: Per Olov Enquist

Režie: Jan Nebeský

Hrají: Marie Spurná - Marie Lucie Trmíková - Blanche Igor Chmela - Freud Miloslav Mejzlík - Charcot Ladislav Hampl - Babinski Kristina Maděričová - Jane Hudební doprovod: Buzerant (P. Čtvrtníček, R. Nebřenský, L. Noha)

klikněte pro větší fotogafii   klikněte pro větší fotogafii   klikněte pro větší fotogafii  
klikněte pro větší fotogafii  
Město:
Žánr:
Období: