1. vyberte si z nabídky představení
2. odešlete žádost o rezervaci
3. vyčkejte 30 minut na odpověď
4. potvrďte rezervaci vstupenek
5. vyzvedněte vstupenky v pokladně


Nastavte si KULTURNÍ KURÝR. Budete mít dokonalý přehled o nejvýhodnějších vstupenkách na poslední chvíli a to přesně ve městech a žánrech, které Vás zajímají!

Odkazy

Přehled všech titulů

Jana Eyrová
Rezervace vstupenek
momentálně nenabízíme toto představení v doprodeji
Info: Román Jana Eyrová patří od okamžiku svého vzniku dodnes k světovým bestsellerům. Novela vypráví pět kapitol ze života Jany – její dětství v Gateshead, kde je tyranizována svou tetou, nesnadná léta v Lowoodské škole, její první zkušenost guvernantky na zámku Thornfield, kde se seznamuje s mužem svého srdce – záhadným Edwardem Rochesterem, pobyt v rodině jejího bratrance Johna Riverse a konečně happy-end, kdy se znovu setkává s milovaným mužem. Jana Eyrová je příběhem lásky, ale tím veškerá podobnost s banální červenou knihovnou končí. Je především příběhem o setkání dvou mimořádných jedinců, dvou lidí, které rozděluje původ, věk, prostředí, lidí, kteří naprosto neodpovídají standardní představě mileneckého páru, a přesto je spojí hluboká náklonnost. Ne vzplanutí, ale skutečné souznění duší, o to tragičtější, že děsivé tajemství z minulosti maří jakoukoli naději na realizaci tohoto vztahu. Jana Eyrová je ale také příběhem o tom, že každý náš skutek má své důsledky, a že všechny dlouhé stíny našich hříchů padají na naše životy ve chvílích, kdy to nejméně čekáme a maří naši naději na to, že můžeme zapomenout, že všechno špatné můžeme ze života prostě škrtnout. Před vlastní vinou, před vlastním špatným svědomím se nemůžeme schovat, život ve lži nám jednoho dne zhořkne, a tento den nás přinutí zaplatit. Ale Jana Eyrová je i příběhem o tom, že přijmeme-li svoje břemeno, a pokusíme se odčinit svou vinu, máme naději na milosrdný soud. Román , který postupně odkrývá jednotlivé vrstvy strašlivého tajemství, je nabitý událostmi, překvapivými dějovými zvraty, silnými emocemi, tedy vším, co má dobrý divadelní příběh mít. V titulní roli Evellyn Pacoláková, držitelka ceny Thálie pro umělce do 33 let.

Autor: Charlotte Brontëová

Režie: Peter Gábor

Hrají: Evellyn Pacoláková Hynek Čermák Carmen Mayerová Sany Stirská / Sabina Rojková Lukáš Jurek tanislava Jachnická Máša Málková / Kateřina Vainarová Petr Klimeš Zuzana Kajnarová Vladimír Čech Jiří Klem Jana Drbohlavová Radka Fidlerová Veronika Janků Daniela Choděrová Viktor Dvořák Diana Šoltýsová Radim Schwab

klikněte pro větší fotogafii  
Město:
Žánr:
Období: