1. vyberte si z nabídky představení
2. odešlete žádost o rezervaci
3. vyčkejte 30 minut na odpověď
4. potvrďte rezervaci vstupenek
5. vyzvedněte vstupenky v pokladně


Nastavte si KULTURNÍ KURÝR. Budete mít dokonalý přehled o nejvýhodnějších vstupenkách na poslední chvíli a to přesně ve městech a žánrech, které Vás zajímají!

Odkazy

Přehled všech titulů

Všechno na zahradě
Rezervace vstupenek
momentálně nenabízíme toto představení v doprodeji
Info: Mrazivá komedie o tom, co všechno musíte mít na zahradě, abyste mohli slušně žít. Původně hra irského dramatika Gilese Coopera (1918 – 1966), poprvé uvedená v roce 1962 v Royal Shakespeare Company v Londýně. Albeeho adaptace, věnovaná památce tragicky zemřelého dramatika, byla poprvé uvedena v roce 1967 v newyorském Plymouth Theatre. Tato verze pozměnila zápletky děje, jména jednotlivých postav a především udělala z původní svižné frašky dílo s výraznějším společenským přesahem. Pro dnešní inscenování tohoto textu v MDP jsme se rozhodli především proto, že téma hry, tedy poukázání na konzumnost dnešní společnosti, ve které se vše podřizuje diktátu peněz a ekonomické prosperitě, je u nás dnes nesmírně aktuální. Dá se dokonce říci, že pro české diváky je dnes hra daleko aktuálnější, než v době svého vzniku (naše společnost jakoby se nepoučila a dorostla k problémům, které trápily Ameriku před čtyřiceti lety). Abychom tento účinek zdůraznili, oslovili jsme Danu Hábovou, která pro potřeby naší inscenace připravila zcela nový překlad.

Autor: Edward Albee

Režie: Petr Svojtka

Délka: 2h 15

Hrají: Aleš Procházka Veronika Gajerová Lukáš Příkazký Dana Syslová Miroslav Vladyka Jiří Hána Evellyn Pacoláková Radim Kalvoda Veronika Janků Jan Szymik Stanislava Jachnická

klikněte pro větší fotogafii  
Město:
Žánr:
Období: